150302RS73100
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
150302RS73100
Category : Optoelectronics LED Indication - Discrete
Wavelength - Dominant : 625nm
Millicandela Rating : 180mcd
Package / Case : 2-SMD, J-Lead
Current - Test : 20mA
Mounting Type : Surface Mount
Height (Max) : 1.50mm
Lens Style : Oval with Flat Top
Viewing Angle : 120°
Wavelength - Peak : 630nm
Configuration : Independent
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Size / Dimension : 2.70mm L x 2.00mm W
Lens Color : Colorless
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 2V
Product Status : Active
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : Clear
Color : Red
Series : WL-SMTW
Supplier Device Package : 2-SMD
Mfr : Würth Elektronik
Description : WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
Contact Now
Red 625nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, J-Lead